Başakşehir Hurdacı | Başakşehir Hurda Alımı

2008 yıında, Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmeceden ayrılarak ilçe yapılan Başakşehir, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunmaktadır. İlçe Arnavutköy, Esenyurt, Küçükçekmece ve Eyüp arasında bulunmaktadır. Başakşehir’de birçok metal geri dönüşüm merkezlerinin bulunması ve nakliye işlemlerinin oldukça kolay olması sonucunda Başakşehir hurdacı sektörü gelişmiştir. Hurda alımlarının kolay ve hızlı olduğu bu ilçe, çevre bölgeler arasında geri dönüşüm açısından ön plandadır.

Günümüzde Dünya nüfusunun hızla artması ve teknolojinin ilerlemesi sebebiyle, sınırlı sayıda olan doğal kaynaklar azalmaktadır. Bu nedenle hammaddelerin tüketiminin azaltılması ve kullanım ömrünü dolduran atıkların geri dönüşüm sonucu tekrar kullanılması, doğal kaynakların azalmasını engelleyip, ekonomik olarak da kalkınmamızı sağlayacaktır. Ayrıca kullanılamayan ve atık durumda olan bu materyaller doğaya ve dolayısıyla da insan sağlığına zarar vermektedir. Bu yüzden hurdacılık, hem ekonomik açıdan hem de çevre açısından çok önemlidir. Can Metal Hurda Geri Dönüşüm hurda alanında çok önemli çalışmalar imza atmış bulunmaktadır. Sektörde 20 yıllık hizmeti bulunan Can Metal Hurda Geri Dönüşüm firması alanında en iyiler arasında ilk sıralardaki yerini almış bulunmaktadır.
Başakşehir hurda alımı demir, bakır, alüminyum, kurşun, pirinç ve kablo hurdalarına öncelik verip, bunların yanında, kağıt ve karton atığı, çelik halat, otomobil, akümülatör, kurşun, çinko, ısıtma ve soğutma sistemleri, elektrik ve elektronik tesisat malzemeleri, atık ev eşyaları ve fabrika imalat artıkları da Başakşehir hurda piyasasında yer alır. Hurda satmadan önce;
Hurda piyasasını takip etmek,
En yüksek hurda fiyatını veren firmaları araştırmak,
Hurda birikimlerinin tahmini ağırlıklarını bulmak,
Elimizde bulunan hurdanın saflık oranını bilmek,
Hurda yükleme, kesim ve söküm için ek maliyet hesaplamak
daima avantaj sağlayacaktır.