Pendik Hurda Alım | Pendik Hurdacı

Pendik, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan ve Marmara Denizine sahili olan bir ilçedir. Günden güne güç almakta olan Pendik’in nüfusu hızlıca artmaktadır. Bunun sonucunda da bu ilçeden büyük oranda hurda çıkmaktadır. Pendik’te bulunan sanayi sitesi, Pendik hurda alımı açısından büyük bir katkı sağlamaktadır.

Hurda kelimesi, işe yarayamayacak olan, bozulmuş kırılmış hasar görmüş metal parçaları veya eşyalara verilen genel bir isimdir. Hurdacılar ise, bu ürünleri alıp, satan ve geri dönüştüren kişilerdir. Hurdacılık, Türkiye’de 1950’lerde başlamıştır. Yeni bir sektör olan hurdacılık, gittikce gelişerek, bir sanayi sektörüne dönüşmüştür. Pendik hurda sektörü de gelişerek birçok kişiye istihdam sağlamanın yanında, bölge ve ülke ekonomisi için katkılar sağlamaktadır.

Bu konuda 20 yıla yakın hizmet veren geri dönüşüm firmamız Can Metal Hurda Geri Dönüşüm bu alanda en iyiler arasında bulunmakta ve gelişen teknoloji desteğiyle hurdacılık işlerini yapmaktadır.

Hammaddelerin çıkarılıp işlenmesi, oldukça zahmetlidir. Bu işlem işgücü ve maliyet gerektirir. Ayrıca, atık maddeler, içerdikleri kimyasallardan dolayı doğaya bırakıldıklarında yüzyıllarda çözünemez ve halk sağlığı ile doğayı tehdit eder. Dolayısı ile hurdacılık, hammaddelerin geri dönüşümünü sağlayarak üretime tekrar kazandırır ve bu atıkların çevre ile insan sağlığına zarar vermesini önler.
Pendik hurdacı piyasası, bazı atık ürünleri geri dönüşüme kazandırır. Bu ürünler,
Demir,
Kağıt ve karton atığı,
Alüminyum,
Bakır,
Kurşun,
Çinko,
Pirinç
İçeriği bakımından zengin olan ve kullanılamayacak durumda olan ev ve ofis eşyalarıyla, fabrika atıklarıdır. Bu ürünler, içerisinde bulunan ve saflıklarını düşüren diğer malzemelerin çıkarıldıktan sonra ağırlığı hesaplanıp alınır. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylı geri dönüşüm tesislerine gönderilerek üretime tekrar kazandırılır.