Üsküdar Hurda Alım | Üsküdar Hurdacı

Anadolu yakasında bulunan Üsküdar, İstanbul’un ilçelerinden biridir. Beykoz, Ataşehir; Ümraniye ve Kadıköy’ün ortasında bulunan bu ilçede, çok sayıda sanayi tesisi ve geri dönüşüm tesisleri olması hurda ihtiyacının oluşmasını sağlar. Buna karşılık olarak ilçede yaşamakta olan yoğun nüfusun, artık kullanılamaz duruma gelmiş eşyalarını ve atık malzemelerini geri dönüşüme vermesi, Üsküdar hurda alımı için önemli bir rol oynamaktadır. İstanbul ve çevresinde hurdacılık alanında önemli çalışmalara imza atan firmamız Can Metal Hurda Geri Dönüşüm 20 yıla yakın bir zamandır bu sektörde hizmet etmeye devam etmektedir. Can Metal Hurda Geri Dönüşüm alanında en iyiler arasında yer alabilmek için teknolojinin ve sektörün tüm imkanlarını kullanmaktadır.

Kullanım süreleri dolmuş olan atık ürünler, yani hurdalar, doğal ortama bırakıldıkları zaman, doğa ve insan sağlığı için önemli bir tehdit oluştururlar. Örneğin kullanılamaz durumda olup atılan bazı ağır makineler, petrol türevi yağ ve plastik içermektedirler. Bu kimyasallar çevreye zarar verdiğinden, doğaya atılmak yerine geri dönüşüme gönderilmelidir. Üsküdar hurda piyasasına sürülen bu ürünler, geri dönüştürüldükten sonra, hem bölgedeki sanayi tesisleri için ekonomik kazanç sağlar, hem de bölge halkının artık kullanamadığı eşyalardan kar etmesini sağlar. Bu nedenle hurdacılık önemli bir sektördür.
Üsküdar hurdacı piyasasında;
paslanmaz çelik,
inşaat demiri,
paslanmaz sac,
alüminyum sac,
inşaat demiri,
hurda boru,
demir talaşı,
alüminyum talaşı,
ısıtma ve soğutma ürünleri,
kağıt ve karton atığı
gibi ürünlerin kilogram ücreti, malzemenin ne kadar saflık oranını bozan maddeler hesaplanır ve bu şekilde alım satım yapılır. Kişilerden veya sanayi tesislerinden satın alınan bu hurdalar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan geri dönüşüm tesislerine gönderilir. Geri dönüştürülen bu ürünler, tekrardan sanayi tesislerinin hammade ihtiyacını karşılayacak şekilde bu tesislere satılır.